• funkcja

  Kapitalizm upadnie wtedy, kiedy praktycznie każdy będzie bezrobotny, w tym więc też i ty. Rozwiązanie problemu bezrobocia czyli nadwyżki ludności, w duchu liberalizmu możliwe jest bowiem tylko w taki sposób, jak to opisał Stanisław Lem w „Dziennikach gwiazdowych”, a dokładniej w Podróży 24 Ijona Tichego.

  Podobny obraz

  Otóż problem z narastającym bezrobociem technologicznym „rozwiązano” na planecie (nomen omen) Indiotów budując tam w pełni automatyczną machinę zwaną DUPA (Dobrowolny Upowszechniacz Porządku Absolutnego), która przerabiała owych Indiotów, czyli proletariuszy zwanych tam „tyrałami”, a zbędnymi przecież po całkowitym zautomatyzowaniu przemysłu, rolnictwa, handlu oraz innych usług, na lśniące krążki, którymi wykładano w estetyczne wzory reprezentacyjne place i ulice planety wolnorynkowych i liberalnych Indiotów. Pod koniec, kiedy zabrakło już bezrobotnych proletariuszy czyli tyrałów, owa DUPA wzięła się za ocalałych początkowo z tego zmechanizowanego pogromu kapitalistów, nazywanych tam „dostojnymi”. Rewolucja, tu technologiczna, znów „pożarła” swoje dzieci… Tylko ja nigdzie tego nie napisałem a jedynie Ty wyciągnąłeś taki wniosek bo tak się powszechnie przyjęło i uważa. Tak samo medycyna nie jest nauką ponieważ nie zna przyczyn prawie wszystkich chorób. Wykorzystuje jedynie naukowe oprzyrządowanie do swej działalności.

  Ma racje ,że psychologia jest tym, co napisał. Napisałem Ci co ja robię , wiedząc ,że na nic co istotne w świecie nie mam realnego wpływu. Nic nikomu nie doradzę bo to co ja robię nie koniecznie może być skuteczne dla innych. W każdym razie nikomu staram się nie szkodzić. Na rewolucjonistę już się nadaję, zostawiam pogotowie kanalizacyjne Warszawa to do namysłu przed młodszymi ode mnie, choć jak powiadam, sam staruszkiem jeszcze nie jestem. Kiedyś liczyłem na ludzi i sromotnie się zawiodłem, na instytucjach też, praktycznie wszystko się wali ,więc jedyne co można doradzać to stan ograniczonego zaufania do wszystkich i wszystkiego.

  „Coraz częściej w przyszłości dochodzić będzie do zderzeń wynikających z tego, że choć proces wnioskowania wydawał się logiczny,to konkluzja okaże się błędna,ponieważ w zadanym pytaniu chodziło nam o jutro, ale przesłanka , którą się posłużyliśmy, była z wczoraj.” Napisał prof.G.Kołodko w „Dokąd zmierza świat.”(2013)s.327, i popatrz ,że akurat miał rację. I wydaje się ,że nadal może mieć rację pisząc na s.112-113 następujące zdania;

  „A czasy przyszłe to te, kiedy coraz bardziej decydujaca bedzi siła intelektualna.Tak jak kiedyś rządziła pięść, a teraz pieniądz, tak kiedyś rządzić będzie umysł. Nie wystarczy już ani banda osiłków czy cała wielka armia ,ani też skarbiec pełen złota czy zasobny sektor finansowy,aby mieć najwięcej do powiedzenia. To będzie zależało od tego, co będzie się miało do powiedzenia, a o tym przesądza intelekt, który przez następne generacje powoli,ale skutecznie będzie torował sobie drogę do supremacji.”

  O ile wcześniej nie nastąpi atomowy reset.

  Widzisz teraz dlaczego ja stawiam na „stan umysłu”(mózgu).

  I dlatego właśnie lansuję gdzie tylko mogę diagnozę prof.J.Aleksandrowicza,że;

  „Wszelkie trudności społeczne, gospodarcze, polityczne, a także zdrowotne mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, spowodowanych czynnikami ekologicznymi. Czynniki te są zewnętrzne, to znaczy możliwe do usunięcia.”

  Jeśli nie naprawimy stanu umysłów ludzkich to „nici” a lepszej przyszłości. Tu żadne teorie ,rewolucje nie pomogą jeśli nie pomoże biologia.

  „Chaos to prawo natury,aczkolwiek akurat w niej bywa więcej porządku i harmonii niż w świadomym gospodarowaniu.” s.409.

  Kołodce jak widać też chodzi o stan umysłów , czyli świadomość a raczej jej brak.

  Tako rzecze 

  Stan umysłu, to nie psychologia chociaż jej opisy wskazywałyby na takie określenie, ale biologia. Tak więc stan umysłu to czysta biologia ,to wielkość ,struktura i funkcje mózgu.

  Jedną z funkcji mózgu jest myślenie , która świetnie pojął nie kto inny jak właśnie Marks, który napisał był ,że, „nie można oderwać myśli od materii, która myśli.”

  Natomiast B.Russell wspaniale określił większość populacji tego świata ,że

  „Większość ludzi prędzej umrze niż pomyśli.”


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :