• miernik

   jest wyregulowany na kilka Hz Ty potrzebujesz kilkaset. Nie wiem jaki klimatyzator przerabiasz, wrzuć tak jak ja schemat z DTR i na pewno pomożemy. Napięcie możesz sprawdzić przecież zwykłym miernikiem, takim za 20 pln. opisałem dokładnie jak to zrobić na poprzedniej stronie. A więc tak klima Fujitsu inwerter AOYZ24LBT jednostka zewnętrzna, AWYZ24LBC jednostka wewnętrzna, COMPRESOR 5KD240XAD21. Zawór rozprężny elektroniczny. 

  Pracuje do -15C, wersja artctic z podgrzewana tacą. Wg specyfikacji moc w trybie ogrzewania: 8,50 kW (0,9 ~ 11,0) Cop przy 7 stopni na dworze 3,6. 

  Gdzieś znalazłem dane cop przy 0 to 2,9, -5 to 2,44, -10 to 2,08, -15 to 1,9 – rzeczywistość pokarze. 

  Aktualnie przy 16 stopniach na dworze i 35 zasilanie to cop 5. Licznik ciepła wskazywał 7,7kw pobór prądu 1,5kw. 

  1kw ciepła to 0,06zł przy 2 taryfie . Oczywiście jak będzie zimniej to będzie gorzej. Ale jak liczę na lato cwu to około 30-40 zł miesiąc. 

  Wymiennik płytowy D55L-H-30 021H3597 powierzchnia wymiennika: 1,65 m2, pojemność około 0,8l x2 , ważne wejścia i wyjścia jeden cal (dobry przepływ wody). 

  Zamontowany ciepłomierz i licznik energii elektrycznej także pokazuje zużycie chwilowe – więc cop on line. 

  W domu podłogówki jak na lekarstwo więc podłączone do bufora 1500 l. Zasilanie na wysokości około ¾ wysokości powrót z dnia. Bufor rozgrzewa się w całości (duży przepływ pompy około 1,4m3 na godzinę) inaczej niż zasilany z kotła, tam ładnie się uwarstwia tu temperatura rośnie w całości równomiernie. W buforze wężownica do cwu i druga do solara (tego chyba sobie odpuszczę widząc jak pc tanio grzeje cwu). 

  Na lato powrót do wymiennika przełączę na wysokości około powyżej ½ zbiornika aby nie grzać całego. 

  W związku z tym iż pompa podłączona do bufora to czujnik powietrzny podłączony do bufora na wysokości ok 20cm od podłogi. 

  Sterowanie tak by pompa chodziła w 2 taryfie to jeden czujnik ntc 20k (przy temp na pilocie 16 stopni odpowiada około 41 stopni wody) i drugi ntc 5k. Oba podpięte do zegara sterującego o stykach przełączanych. W godzinach taniej taryfy pompa pracuje pod czujnikiem 20k a w drogiej taryfie od czujnikiem 5k (czyli się nie włącza). 

  Przed jednostka zewnętrzną filtr i wziernik cieczy (do regulacji ilości czynnika). 

  Na powrocie z bufora zastosowany schładzacz czynnika chłodniczego. Rurka cieczowa (powrotna do jednostki zewnętrznej) zwinięta w sprężynkę około 3,5m i włożona do rury zasilania wymiennika płytowego. Czynnik ładnie się schładza do temperatury powrotu z bufora, a zasilanie wymiennika podnosi się o około 1 stopień. Dla mnie ważniejsze było obniżenie temperatury czynnika powracającego do klimy (klima mniej się musi napracować przy schładzaniu i przez to cop wyższy)

   podlaczasz do pinu na którym sa wahania napięcia. U mnie w trybie stb. Byly w zależności od położenia walu napięcia +8v i 0v przy obracaniu went. ręka. I na ten pin podajesz sygnal 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :