• klik

  To na pewno hallotron bo one właśnie tak się zachowują. 

  Można napisać nawet że to halotron z wbudowanym układem formującym. 

  Sterownik reaguje na opadające bądź rosnące zbocze z hallotronu.nie wykorzystałem mojego klimatyzatora i stoi udrażnianie rur sobie w piwnicy i czeka na właściciela który wykorzysta jego możliwości. (nie ma funkcji grzania) Ja już dawno zrezygnowałem, bo za dużo trzeba rujnować dom aby zrobić górne źródło. Ja zamieniłem 10k na 20k i czujnik na zasilaniu co. Jak przy 10k było 20 stopni to przy 20k bedzie cos około 37-42 stopni. W praktycze ustali jak to wyglada. Napiszccie odnośnie wielkosci wymienników ja wyrwałem tanio do klimy (PC) 10 kw wymiennik 2l od mitsubishi zubadana ach70-44hx od 14 kw czy przewymiarowanie wymiennika jako skraplacza nos za sobą jakieś negatywne nastepstwa, czy tylko trzeba więcej dodać czynnika jakby była dłuższa instalacja. 

  Czy instalację nabijacie ilość czynnika według manometrów czy inaczej?

  Przegrzania pilnuje u mnie zawór eev i polegam na oryginalnej elektronice. Ale algorytmy sterowania j. Zew. Inwerterowymi są juz opanowane przez zew firmy. Można obejrzeć sobie pc Elga na j. Toshiby firma z Holandii. Maja swoje boxy sterujące. To samo polska firma klimon. Agregaty lg i ich elektronika. Ciekawe czy ktos tu kiedys opracuje samodzielnie takie sterowanie. Aczkolwiek trik z zmianą tylko jednego ntc i ew. Oszukanie inf. Z went to bajecznie mało żeby moc sie cieszyć własną pc.

  Termistor ntc kosztuje 2,5 zł więc wymienić na inny nie problem. 

  Własnie robie przeróbkę - oszukałem już elektronikę i klima nie wywala błedów teraz bedę robił hydraulikę. To jak na powrocie masz 37 czyli zasilanie co masz około też 37 C prawda? 

  Przy normalnym użytkowaniu klimy normalnie powrót oscyluje około 20-30 stopni i jest zbijany nizej przez zawór rozpręzny. 

  Ja planuję na rurce cieczowej załozyć wymiennik regeneracyjny aby ta temperaturę zbić nizej i odebrać troszkę ciepła które normalnie się marnuje. 

  Poniżej po lewej to co mam czyli piec i bufor ( w duzym uproszczeniu). Po prawej to co chce dostawić czyli pc z klimy i wymienni regeneracyjny 

  Dawno nic nie komentowałem, moje wypociny można przeczytać na wyżej podanym linku od strony 89, do strony 95 może dalej. Robię porządki w piwnicy więc mi ten klimatyzator przeszkadza a mne jest żal go po prostu wyrzucić na złom.zwracam się z zapytaniem do osób znających się na charakterystykach termistorów NTC. Pragnę "oszukać" sterownik aby ustawiając na pilocie np. 25 stopni wysterować temp. na powrocie na ok 35-40 stopni na grzaniu i 12 stopni na chłodzeniu. W oryginale zakres jest 17-30 stopni. W zasadzie pytam czy jest różnica czy wymienię cały termistor 10 kOhm (25*) na taki 20kOhm na grzaniu i 5kOhm na chłodzeniu czy może wystarczy do oryginalnego 10k właściwie podłączyć dodatkowy zwykły rezystor (szeregowo/równolegle) (nie termistor). Chodzi o to, że termistory NTC nie posiadają liniowej charakterystyki temp/oporność. Co robić? Oryginał przedstawia się następująco: 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :