• Reputacja amerykańskiego przemysłu lotniczego jako wyznacznika standardów bezpieczeństwa została nadszarpnięta - uważają eksperci i politycy. W dwóch katastrofach samolotów Boeing 737 MAX 8 w ciągu pięciu miesięcy zginęło blisko 350 osób.

  Katastrofa samolotu linii lotniczych Ethiopian 10 marca i wcześniejsza, indonezyjskich linii Lion Air w październiku 2018 roku, które wydają się być spowodowane wadami projektowymi w amerykańskim samolocie, rzuciły światło dzienne na:

  sposób, w jaki sposób USA certyfikują samoloty,

  potencjalny konflikt interesów między Boeingiem i Federalną Administracją Lotnictwa (FAA), która zezwoliła Boeingowi, by jako producent pomagał w certyfikacji swoich własnych samolotów,

  relacje Boeinga z prezydentem Donaldem Trumpem,

  reputację USA jako modelowego przykładu bezpieczeństwa w lotnictwie.

  Doprowadziło to do zwiększenia międzynarodowej kontroli, wzrostu nieufności oraz rozpoczęcia śledztwa amerykańskiego Senatu w sprawie sposobu certyfikacji samolotów w Stanach Zjednoczonych.


  votre commentaire
 • Polskie firmy sa albo kierowane przez debilnych szefow albo geniuszy oszustow -cwaniakow, chcac dostac miliony doprowadzaja spolki publiczne do skrajnej zapasci. Wierzyciele i inwestorzy zostaja na lodzie a oni wychodza kazdy z kasa na cale zycie na Bahamas. Piekne Wiecie co jest najzabawniejsye w tym wszystkim ? Spora część głosujących za brexitem zrobiła to dla beki. Ot tak, po prostu - nawet im do łba nei przyszło, że to sie może stac naprawde. Teraz dopiero po kilku piwach podlanych przepychanie kanalizacji Warszawa paroma drinkami popadają w melancholię: co mysmy qoor.va zrobili. Na czele z tym goovmnianym łbem Faragem, któy na widok tego podwinął ogon i zwiał do swojej nory.May to światowej klasy POKRAKA. W sam raz pasowałby do polskiego bolka i loka / dudy / itd.

  Niech się angolom świat zawali, nigdy do tej pory nie zapłacili za swoje mordy w afryce, to teraz może będzie okazja, gdy zaczną prezmierać głodem i chłodem, czego im życzę.ale trochę racji może tu mieć. Moja siostra pracuje w Cieszynie i już od dawna mnóstwo naszych "byznesmenów" rejestruje tam drogie samochody, a ostatnio bardzo wiele firm z południowej polski przenosi się na czeską stronę. jeszcze trochę, gospodarka zwolni bo musi zwolnić, wpływy podatkowe zmniejszą się a wydatki socjalne zostaną, presja społeczna jeszcze się nasili. Ciekawe gdzie wtedy znajdą się pieniądze na to wszystko. w okresie dobrej koniunktury raczej ogranicza się wydatki i zbiera kapitał na te gorsze czasy, a nie wszystko przejada.

  Mam znajomych - mieszkają i pracuja od kilkunastu lat w UK, chodza na piwo z angolami. Możemy przysłać sprawdzoną ekipę od nas. Mamy tu na miejscu paru takich parteigenossen, a ze dwóch się znajdzie też w Brukseli, co nawet jako taka dukają po angielsku. Nienawidzą przy tym UE, ale kochają za to pieniądze! Oj, oni bardziej kochają niż ten sportowiec z Hull, co nie chciał iść w jasyr....i uciekł. Ale wróćmy może do oferty współpracy. Jestem wręcz pewny, że oni Pani pomogą w realizacji projektu. Mam też nadzieję, że podkulony ogon u jednego z nich nie będzie problemem dla angielskich psów przy kryciu? I da satysfakcję miejscowym hodowcom   na wystawach krajowych i zagranicznych.ale trochę racji może tu mieć. Moja siostra pracuje w Cieszynie i już od dawna mnóstwo naszych "byznesmenów" rejestruje tam drogie samochody, a ostatnio bardzo wiele firm z południowej polski przenosi się na czeską stronę. Ten stan bedzie sie pogłębiał, Dzięki masowym wygłoszeniom mikroskopijnych firm. A wszystko dzięki nowym obciążeniom JPK, Rodo, Kasy Online, Split. POdobno jest już gotowy 150 stronicowy nowy ulepszony WAT, który jeszcze bardziej rozbuduje księgowość w firm=zniszczy mikroskopijne firmy nowymi kosztami. Ale nie przejmujmy się niech plajtują na potęgę. Przecież społeczeństwo coraz bogatsze z 500 które same spadają z nieba.

   


  votre commentaire
 • Exit tax na gruncie przepływu między krajami UE jest niedozwolony. Firma x przeniesie się więc najpierw do Czech a potem może sobie spokojnie wyprowadzać składniki. Kolejna ustawka i pozorne działanie pod publiczkę pseudodobrej zmiany. Bajki dla naiwnych. Zestawienie 2 mln i „przeciętnego Kowalskiego” w jednym zdaniu to jakiś żart chyba. Przy obecnym średnim wynagrodzeniu netto, „przeciętny Kowalski” na zarobienie 2 mln potrzebuje 45 lat! Zakładając oczywiście, ze w tym czasie nie będzie jadł i pił. "Ruch podjął też pewne kroki w celu poprawy swojej sytuacji ... W ofercie jest 1700 kiosków należących do firmy i 500 wynajmowanych. Generują one 60 procent przychodów Ruchu."

  Genialny pomysł Januszy biznesu.

  To pomysł niczym ze "studium przypadku", jak to koleje w latach 90. pozbyły się części połączeń biorąc pod uwagę w ramach restrukturyzacji jedynie generowane koszty, ale nie biorąc pod uwagę, że nawet połączenia przynoszące różnej skali straty generują też przychody ... 

  Ta legislacja dotyczy jedynie dużych firm.Jakoś mnie nie dziwi, że wybitnemu menedżerowi udało się zbankrutować dawnego monopolistę. Igor Chalupec to jest ten wybitny menedżer, który po dojściu PiS do władzy w 2005 roku wpakował Orlen w inwestycję w Możejki, żeby robiąc dobrze PiS uratować stołek. Stołka oczywiście nie uratował, a te utopione na Litwie grube miliardy zapłaciliśmy wszyscy przy dystrybutorze. Rozwalili mnie tekstem o 100-letniej historii i znaczeniu dla gospodarki Polski. Firma z przestarzałym i nie działającym modelem biznesowym, handlująca szwarc - mydłem i powidłem w skandalicznych warunkach, urągających nie tylko normom sanitarnym, ale też prawom pracowniczym i nie płacąca dostawcom. No faktycznie prawie kopia narodowych klejnotów, jak stocznie i kopalnie. Zaraz Rydzyk ogłosi zbiórkę na ratowanie kiosków, zacierając tłuste łapki z uciechy.

   

   

   

   


  1 commentaire
 •  jest wyregulowany na kilka Hz Ty potrzebujesz kilkaset. Nie wiem jaki klimatyzator przerabiasz, wrzuć tak jak ja schemat z DTR i na pewno pomożemy. Napięcie możesz sprawdzić przecież zwykłym miernikiem, takim za 20 pln. opisałem dokładnie jak to zrobić na poprzedniej stronie. A więc tak klima Fujitsu inwerter AOYZ24LBT jednostka zewnętrzna, AWYZ24LBC jednostka wewnętrzna, COMPRESOR 5KD240XAD21. Zawór rozprężny elektroniczny. 

  Pracuje do -15C, wersja artctic z podgrzewana tacą. Wg specyfikacji moc w trybie ogrzewania: 8,50 kW (0,9 ~ 11,0) Cop przy 7 stopni na dworze 3,6. 

  Gdzieś znalazłem dane cop przy 0 to 2,9, -5 to 2,44, -10 to 2,08, -15 to 1,9 – rzeczywistość pokarze. 

  Aktualnie przy 16 stopniach na dworze i 35 zasilanie to cop 5. Licznik ciepła wskazywał 7,7kw pobór prądu 1,5kw. 

  1kw ciepła to 0,06zł przy 2 taryfie . Oczywiście jak będzie zimniej to będzie gorzej. Ale jak liczę na lato cwu to około 30-40 zł miesiąc. 

  Wymiennik płytowy D55L-H-30 021H3597 powierzchnia wymiennika: 1,65 m2, pojemność około 0,8l x2 , ważne wejścia i wyjścia jeden cal (dobry przepływ wody). 

  Zamontowany ciepłomierz i licznik energii elektrycznej także pokazuje zużycie chwilowe – więc cop on line. 

  W domu podłogówki jak na lekarstwo więc podłączone do bufora 1500 l. Zasilanie na wysokości około ¾ wysokości powrót z dnia. Bufor rozgrzewa się w całości (duży przepływ pompy około 1,4m3 na godzinę) inaczej niż zasilany z kotła, tam ładnie się uwarstwia tu temperatura rośnie w całości równomiernie. W buforze wężownica do cwu i druga do solara (tego chyba sobie odpuszczę widząc jak pc tanio grzeje cwu). 

  Na lato powrót do wymiennika przełączę na wysokości około powyżej ½ zbiornika aby nie grzać całego. 

  W związku z tym iż pompa podłączona do bufora to czujnik powietrzny podłączony do bufora na wysokości ok 20cm od podłogi. 

  Sterowanie tak by pompa chodziła w 2 taryfie to jeden czujnik ntc 20k (przy temp na pilocie 16 stopni odpowiada około 41 stopni wody) i drugi ntc 5k. Oba podpięte do zegara sterującego o stykach przełączanych. W godzinach taniej taryfy pompa pracuje pod czujnikiem 20k a w drogiej taryfie od czujnikiem 5k (czyli się nie włącza). 

  Przed jednostka zewnętrzną filtr i wziernik cieczy (do regulacji ilości czynnika). 

  Na powrocie z bufora zastosowany schładzacz czynnika chłodniczego. Rurka cieczowa (powrotna do jednostki zewnętrznej) zwinięta w sprężynkę około 3,5m i włożona do rury zasilania wymiennika płytowego. Czynnik ładnie się schładza do temperatury powrotu z bufora, a zasilanie wymiennika podnosi się o około 1 stopień. Dla mnie ważniejsze było obniżenie temperatury czynnika powracającego do klimy (klima mniej się musi napracować przy schładzaniu i przez to cop wyższy)

   podlaczasz do pinu na którym sa wahania napięcia. U mnie w trybie stb. Byly w zależności od położenia walu napięcia +8v i 0v przy obracaniu went. ręka. I na ten pin podajesz sygnal 


  votre commentaire
 • Jak już ustalono oszukujemy czujnik powietrza czujnikiem zamiast 10k wstawiamy 20k. 

  Ale jest inny problem z ustawieniami temperatury w róznych godzinach. Mój pilot do klimy Fujitsu AR-PZ2 ma możliwośc ustawienia timera ale tylko raz dobowo np właczenie o 22 i wyłaczenie o 6 rano i więcej nie ma. Tez patrzyłem na manuala i dupa. Najpierw podjade do Klima Term w Gdańsku to przedstawiciel i serwis na Polskę Fujitsu. Może serwis ma wiedzę o podmiankach pilotów. Czesto koło nich przejeżdzam a jak nie to czasówka i dwa termistory i na rózne godziny i tez sie chyba da. jakiś programator czasowy tygodniowy dwukanałowy muszę znależć. Tylko w takim układzie temperatura na co i cwu bedzie rosła i malała równomiernie - to troche lipa bop cwu powinno być zawsze takie sametylko regulacja co różna w zalezności od temp na dworzu.

  W googlu znalazłem service manuala do twojej jednostki ale nic tam nie ma na temat innych pilotów i co więcej w akcesoriach tez nic o nim piszą. Pozostaje Ci opracowanie własnego sterownika który by przełączal w zadabym czasie na różne "podrasowane" termistory tak aby przy tej samej nastwie na pilocie system osiągał różne zadane temperatury.

  Mi potrzebne włączenie np od 22 do 6 rano od poniedziałku do piatku na temperaturę np 35 stopni i za dnia od 13 do 15 na temperaturę 45 stopni (do grzania cwu) tylk np w drugiej taryfie, no i oczywiście cały weekend właczone. 

  Takie funkcje mają najączęściej regulatory scienne. czy istnieją jakieś uniwersalne (ścienne) di klimatyzacji o tych funkcjach, bo z fujitsu do mojej klimy AOYZ24LBT ZEW, AWYZ24LBC WEW nie moge znajeżć. 


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique